sampl45a sampl45a sampl45a
Osiedle mieszkaniowe
ul. Klimczaka w Warszawie

Kalter Sp. o. o. został Generalnym Wykonawcą osiedla mieszkaniowego "Strefa Wilanów" znajdującego się przy ul. Klimczaka róg Kieślowskiego w Warszawie. Osiedle "Strefa Wilanów" to dziewięć kameralnych czteropiętrowych budynków, w sumie blisko 300 mieszkań. W garażu podziemnym przewidziano 450 miejsc parkingowych oraz komórki lokatorskie. Inwestorem jest Yareal Polska Sp. z o. o.

Postęp prac na budowie
Lipiec 2019
Zgodnie z wpisem do dziennika, roboty budowlane zakończono 31.07.2019
więcej

W lipcu na budowie Strefa Wilanów, na patio skończono nasadzenia drzew, częściowo krzewów oraz posiano trawę w ogrodach, która jest na bieżąco pielęgnowana. Teren od strony północnej został uporządkowany i wyrównany, wybudowano na nim drogę do stacji transformatorowej i posiano trawę.

    W budynkach zamontowano skrzynki na listy, domofony, monitoring oraz skończono montaż wind. Rozpoczęto przygotowania do odbioru Państwowej Straży Pożarnej w sierpniu.

    Zgodnie z wpisem do dziennika, roboty budowlane zakończono 31.07.2019.

 

Czerwiec 2019
Na wszystkich budynkach prace malarskie zostały zakończone
więcej

W czerwcu na budowie Strefa Wilanów na wszystkich budynkach prace malarskie zostały zakończone i rozpoczęto przeglądy inspektorskie mieszkań, lokali usługowych i części wspólnych.

Aktualnie przeprowadzono na budowie 70 % przeglądów.

Na patio wciąż toczą się prace z zagospodarowaniem terenu. Na chwilę obecną zakończono grodzenie ogrodów lokatorskich, montaż murów oporowych, układanie chodników z  kostki brukowej, wzdłuż których zamontowano lampy oświetleniowe oraz kosze. Prace na placu zabaw również dobiegają końca, w ostatnim czasie wykonano montaż hamaku i ścianki wspinaczkowej, do zrobienia pozostała jeszcze kolorowa nawierzchnia. Wciąż trwają intensywne nasadzenia drzew i krzewów.

 

Maj 2019
Obecnie na budowie wciąż toczą się prace z zagospodarowaniem terenu na patio
więcej

Obecnie na budowie wciąż toczą się prace z zagospodarowaniem terenu na patio, w ostatnim czasie rozpoczęto grodzenie ogródków lokatorskich a także nasadzenia drzew i krzewów, sukcesywnie trwa montaż murów oporowych, układane są chodniki wzdłuż których montowane są lampy ogrodowe.

Na budynkach B, C, D, E, F, G, H, I zakończono prace malarskie mieszkań oraz części wspólnych. Do skończenia pozostała jedna klatka na budynku A. Układanie gresów na częściach wspólnych, balkonach, loggiach i tarasach wykonano. Montaż szyb do balustrad dobiega ku końcowi. Obecnie trwa sprzątanie i mycie lokali w celu przygotowania ich pod przeglądy inspektorskie.

Kwiecień 2019
Na budowie Strefa Wilanów trwają prace związane z zagospodarowaniem zieleni na patio
więcej

Na budowie Strefa Wilanów trwają prace związane z zagospodarowaniem zieleni na patio. Na budowę przyjechały sadzonki drzew oraz pierwsze elementy wyposażenia placu zabaw. Montaż balustrad tralkowych został zakończony, natomiast obecnie montowane są szyby w balustradach szklanych. Gresy na częściach wspólnych zostały zakończone, zaś na loggiach i balkonach pozostało już tylko układanie cokołów oraz fugowanie i silikonowanie. Trwa montaż lamp na korytarzach oraz loggiach. Grzejniki płytowe i drabinkowe są już zamontowane na każdym budynku. Malowanie lokali oraz części wspólnych dobiega ku końcowi. Trwa montaż skrzynek na listy oraz zabudów z płyt g-k. Pomalowane lokale oraz części wspólne są sukcesywnie sprzątane przez firmy sprzątające.

Marzec 2019
W ostatnich tygodniach na budowie Strefa Wilanów zakończono wykonywanie szlicht cementowych
więcej

W ostatnich tygodniach na budowie Strefa Wilanów zakończono wykonywanie szlicht cementowych w częściach nadziemnych na wszystkich budynkach, pozostały do wykonania szlichty w części garażowej. Roboty związane z wykonaniem elewacji są praktycznie zakończone, bowiem zostały do wykonania ostatnie poprawki oraz demontaż rusztowań. Roboty dekarskie zostały zakończone na wszystkich budynkach. Izolacja przeciwwodna patia została wykonana w około 75%. Obecnie na budowę przybywają transporty z gotowymi balustradami tralkowymi i szklanymi, które są sukcesywnie montowane. Roboty związane ze szpachlowaniem ścian oraz sufitów prowadzone są obecnie na wszystkich budynkach. Zakończono również malowanie komórek lokatorskich oraz pomieszczeń technicznych w części garażowej. Roboty gresiarskie zakończono na budynkach C,D,E,F,G,H,I a na pozostałych budynkach są w trakcie. Na budowie cały czas montowane są parapety oraz grzejniki. W garażu płyta fundamentowa jest przygotowywana do układania szlichty. Roboty związane z wykonaniem zieleni na patio są zaawansowane w około 30 %.

Luty 2019
Obecnie na budowę przybywają transporty z gotowymi balustradami tralkowymi.
więcej

Obecnie na budowę przybywają transporty z gotowymi balustradami tralkowymi, które są sukcesywnie montowane. Wykonywane są szlichty cementowe na budynkach A i B. Na wszystkich budynkach prowadzone są roboty związane ze szpachlowaniem ścian oraz sufitów.

Na budowie cały czas montowane są parapety oraz grzejniki. W garażu płyta fundamentowa jest przygotowywana do układania szlichty. W ubiegłym tygodniu rozpoczęto prace związane z wykonaniem zieleni na patio.

Styczeń 2019
Zakończono roboty dekarskie na wszystkich budynkach.
więcej

Zakończono roboty dekarskie na wszystkich budynkach oraz prace związane z witrynami aluminiowymi w lokalach usługowych. Rozpoczynamy prace związane z izolacją przeciwwodną.

Ku końcowi zbliżają się prace związane z  tynkami gipsowymi oraz cementowo-wapiennymi na wszystkich budynkach. Roboty związane z wykonaniem elewacji są na bardzo wysokim stopniu zaawansowania. Trwają roboty gresiarskie na wszystkich budynkach.

Grudzień 2018
Na budowie Strefa Wilanów zakończono murowanie ścian działowych na wszystkich budynkach.
więcej

Na budowie Strefa Wilanów zakończono murowanie ścian działowych na wszystkich budynkach, montaż stolarki okiennej, a także montaż stolarki aluminiowej w wejściach do budynku. Ponadto zakończono montaż konstrukcji aluminiowych w lokalach usługowych. Roboty tynkarskie zostały zakończone na budynkach C,E,F,G,H, na pozostałych budynkach roboty tynkarskie są już na ukończeniu. Szlichty zakończono na budynku E, natomiast aktualnie roboty związane z wykonywaniem szlicht prowadzone są na budynkach C,D,F,G,I. Zaawansowanie robót dekarskich na dachach wynosi 95%. Na wszystkich budynkach prowadzone są prace elewacyjne, największe zaawansowanie robót jest na budynkach C,E,G. Na budynku E rozpoczęto prace związane z montażem parapetów oraz drzwi. W obecnym tygodniu rozpoczęto też prace związane z montażem okładzin drewnianych w wejściach do budynków oraz w przedsionkach. Na wszystkich budynkach z wyjątkiem budynków B i D zamontowano już windy. Zaawansowanie instalacji elektrycznych podtynkowych wynosi 90%. Instalacje sanitarne w lokalach – piony – zakończono, natomiast instalacje podposadzkowe wykonano w około 60%. Na wszystkich budynkach zamontowane już są klapy oddymiające. Obecnie prowadzone są prace przy elementach zagospodarowania patio oraz izolacje przeciwwodne płyty stropowej garażu.

Październik 2018
Zakończone zostały roboty tynkarskie na budynku E, na pozostałych budynkach są w trakcie.
więcej

Na budowie Strefa Wilanów przy ul. Klimczaka w Warszawie zakończone zostały roboty tynkarskie na budynku E, na pozostałych budynkach są w trakcie. Natomiast roboty dekarskie zostały ukończone na budynkach C,D,E,F,G,H,I, a na budynku A i B zbliżamy się ku końcowi. Kończone są też prace żelbetowe i murowe.W trakcie jest montaż stolarki okiennej oraz prace związane z elewacją. W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie prac związanych z wykonywaniem szlichtów cementowych w budynkach.

Lipiec 2018
Budowa Strefa Wilanów róg ul. Klimczaka i Kieślowskiego.
więcej

Budowa Strefa Wilanów róg ul. Klimczaka i Kieślowskiego.